Výzva: hledá se nová krev

leadershipInvestujeme zhruba 20 let do výchovy našich dětí. Do toho, aby z nich něco bylo a aby dostaly něco do života. Investujeme často celý život do toho, abychom něco dokázali v práci, abychom se někam posunuli. Sportovci investují v průměru 15 let života, aby se dostali na špičkovou úroveň. A mnoho dalších let do toho, aby se tam případně udrželi.

Mnozí z nás investují hodiny, měsíce, roky i desetiletí do budování – domu, zahrady, chaty nebo chalupy. Do pěstování rostlin nebo opravování starých veteránů.

Všechny tyto snahy spojuje jediné: obrovská investice času do velmi nejisté budoucnosti. Málokdy si můžeme vsadit na výsledek, nehledě na to, jak věříme ve splnění svých cílů.

Najde se v této zemi, kde je skoro 10 miliónů lidí, kteří plánují, investují, věří a tvrdě pracují aspoň jeden? Jeden jediný, který by právě v tento moment začal investovat hlavně a jedině sám do sebe?

Vyzývám všechny chytré a vzdělané lidi, nehledě na jejich současné postavení nebo práci, aby do sebe začali investovat. Ať tu máme za 5 let aspoň nějakou alternativu k volbě. Ať zde máme někoho, kdo může být vyzyvatel a kdo může být směle srovnáván.

Ať se nám ta předvolební kampaň za 5 let (nebo kterákoli jiná v budoucnu) zase jen nestane trapným a udýchaným pokusem o sprint na 9 měsíců, kde se nám představí jen Ti samí nevzhlední, netrénovaní a odulí kandidáti.

Pokud se někdo takový najde, tak jej rád podpořím. A to nejen měsíc před volbami v době další sociálněmediální hysterie…

Reklamy

2 thoughts on “Výzva: hledá se nová krev

  1. Asi to není přesně ten typ investice co myslíš, ale já se už před 5 lety rozhodl, že budu znovu studovat. A bral jsem to přesně jako investici do sebe (před tím jsem hodně makal v různých neziskových projektech pro ostatní). A teď píšu diplomku 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s