Podařený proslov přítele

Nick CarterJako každý rok, pořádáme s kamarády takovou podařenou taškařici, která se jmenuje „Po stopách Nicka Cartera“. Kdo viděl film Adéla ještě nevečeřela, ten se jistě dovtípí. Ano, cílem je projít všechny slavné i méně slavné hospůdky v Praze, ochutnat plzeňské i taliány a vůbec jiné dobroty. A samozřejmě hlavně pobýt s lidmi, které většinou celý rok nevidím.

Letošní destinací je Žižkov.

A proč to píšu? Protože jeden ze zakládajících členů a inspirátorů této akce se bohužel letos nemůže zúčastnit – žije v Paříži. Což je velká škoda. Ale dovolil mi aspoň, abych mohl zveřejnit jeho poměrně originální omluvu:

„Pratele,

Prestoze pocituju prazdnotu, potrebuji prohrat, potkat prijemne partaky, posedet, popit, poslechnout padesatkrat prevypravene pradavne prihody, pochvalit pritomne, pomluvit picuse, proste poparit… presto pauziruju.

Prijedu priste, pockam. Potlacim prapodivne pocity pravidelne pritomne pred preletem Pariz-Praha.
Potrebuju prede mnou pet plnych pullitru, prinejmensim. Plus panaka. Pitomy parlament prachsproste pozvedl pivni poplatek, pry pozastavi propajici prijem pokladny.. prdlajz, pitomci!
Pouze pestitele Pinotu plesaji – pocitaji potencialni prijmy : projde podarena pleticha???
Prosla, prestraseni partajnici prudce prodrazili patecni posezeni. Pridejte presprilis pritomne pachuti… pit parizske pivo? Predrazena pakarna.

Plznicka prostoupena pozdnimi paprsky, provonena predjarnim povetrim, padajici pena… pridam parecek, platek plesniveho peciva, pohoda … prijemna predstava, prisaham. Prazsti pinglove, precistete perka, prijede poradna prace. Patro proschle pri presunu prohratym Pendolinem pozaduje pravidelny prisun pitiva.

Panove, preji prijemnou prochazku. Priste potreseme pravici.
Prosim pozdravujte partnerky plus parchantiky“

Na to mohu dodat jen jediné: Pěkně, ptáku, pěkně.

Reklamy

2 thoughts on “Podařený proslov přítele

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s